Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, заедно с народния представител и бивш министър на МРРБ Николай Нанков и кметовете на Велико Търново, Сухиндол и Павликени, посети язовир „Александър Стамболийски“. Целта на визитата бе обсъждането на възможността язовирът да се използва за битово-питейни нужди на региона.
По време на посещението Борисов изрази готовност да подкрепи и координира разговори с правителството и парламентарните групи от управляващата коалиция за изготвянето на конкретен проект, който да гарантира водоснабдяването в района. По думите му, още в следващия държавен бюджет трябва да бъдат предвидени средства за първите стъпки по изграждането на връзка между язовир „Александър Стамболийски“ и т. нар. Еменски водопровод.
На срещата бяха засегнати и актуални въпроси, свързани с цените на продуктите и евентуалното отражение на международната ситуация върху тях. Борисов предупреди, че повишаването на цената на петрола, вследствие на напрежението в Иран, би могло да доведе до повишаване на цените и в България.
„ГЕРБ е създаден да вкара България в Шенген и еврозоната“, подчерта Борисов, напомняйки за основните стратегически цели на партията.