Велико Търново сведе глава пред Христо Ботев и всички герои, отдали живота си за свободата и независимостта на България. Точно в 12:00 часа на 2 юни в старата столица прозвучаха сирените, а великотърновската общественост почете паметта на националния герой и неговата саможертва.

Поклонението се състоя пред паметника на Христо Ботев, където бе строен почетен караул от курсанти от Националния военен университет „Васил Левски“. Строят беше приет от бригаден генерал Станчо Кайков.

Цветя и венци в знак на признателност поднесоха кметът на Велико Търново Даниел Панов, областният управител Марин Богомилов, народният представител Александър Узунов, зам.-председателят на Великотърновския общински съвет Росен Иванов, генерал Станчо Кайков, зам.-кметът Нейко Генчев, зам.-ректорът на ВТУ проф. Вихрен Бузов, началникът на РУО Здравка Минчева, областният председател на Съюза на ветераните от войните Атанас Величков, председателят на Областната организация на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва проф. Михаил Харалампиев, председателят на Общинския съвет във Велико Търново Елена Мачковска, общински съветници, синдикалисти, общественици и граждани.

Вълнуваща литературно-музикална композиция „Цветя за Ботев“ изпълниха децата от ДГ „Соня“ във Велико Търново. Тя завърши с вдъхновено изпълнение на песента „Тих бял Дунав“ – символ на Ботевия път и на вечната памет към подвига на четата.

Заупокойна молитва бе отслужена от ставрофорен свещеноиконом д-р Славчо Иванов. Цветя пред паметника на Христо Ботев поднесоха и деца и ученици от ОУ „Христо Ботев“ в старата столица.

В знак на признателност към загиналите в освободителните войни цветя бяха поднесени и пред паметника „Майка България“.

На 2 юни Велико Търново отново засвидетелства почит към Христо Ботев и към всички знайни и незнайни български герои, чиято саможертва остава вечен завет за родолюбие, свобода и национално достойнство.

Поклонението се състоя пред паметника на Христо Ботев, където бе строен почетен караул от курсанти от Националния военен университет „Васил Левски“. Строят беше приет от бригаден генерал Станчо Кайков.

Цветя и венци в знак на признателност поднесоха кметът на Велико Търново Даниел Панов, областният управител Марин Богомилов, народният представител Александър Узунов, зам.-председателят на Великотърновския общински съвет Росен Иванов, генерал Станчо Кайков, зам.-кметът Нейко Генчев, зам.-ректорът на ВТУ проф. Вихрен Бузов, началникът на РУО Здравка Минчева, областният председател на Съюза на ветераните от войните Атанас Величков, председателят на Областната организация на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва проф. Михаил Харалампиев, председателят на Общинския съвет във Велико Търново Елена Мачковска, общински съветници, синдикалисти, общественици и граждани.

Вълнуваща литературно-музикална композиция „Цветя за Ботев“ изпълниха децата от ДГ „Соня“ във Велико Търново. Тя завърши с вдъхновено изпълнение на песента „Тих бял Дунав“ – символ на Ботевия път и на вечната памет към подвига на четата.

Заупокойна молитва бе отслужена от ставрофорен свещеноиконом д-р Славчо Иванов. Цветя пред паметника на Христо Ботев поднесоха и деца и ученици от ОУ „Христо Ботев“ в старата столица.

В знак на признателност към загиналите в освободителните войни цветя бяха поднесени и пред паметника „Майка България“.

На 2 юни Велико Търново отново засвидетелства почит към Христо Ботев и към всички знайни и незнайни български герои, чиято саможертва остава вечен завет за родолюбие, свобода и национално достойнство.